Czy warto być samotnym – zalety i wady bycia singlem

Mówi się, że każdy z nas znajdzie w końcu swoją drugą połówkę. Czasami zajmuje to mniej, a czasami więcej czasu. Jednak okazuje się, że bycie singlem to nie tylko ciągłe narzekanie na samotność i odczuwanie presji społeczeństwa. Ma to również swoje zalety.

Czy warto być samotnym – zalety i wady bycia singlem

Zalety bycia samotnym

Osoby, które pozostają singlami przez dłuższy czas, podkreślają, że dzięki temu mogą robić wszystko, co zechcą. Nie chodzi tu tylko o flirtowanie bez żadnych konsekwencji, ale też o poświęcanie swojego czasu rzeczom, na które naprawdę mamy ochotę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozwijać dotychczasowe pasje lub znaleźć całkowicie nowe. Samotne wieczory czy dni wolne od pracy można spędzać np. na różnego rodzaju szkoleniach, warto pomyśleć o studiach podyplomowych.

Należy podkreślić, że jako single możemy swobodniej decydować o swojej karierze zawodowej. Jeśli mamy na to ochotę, możemy bez przeszkód przeprowadzić się do innego miasta, skupiać się na samorozwoju. Osoby mające rodzinę nie są tak dyspozycyjne, co czasami utrudnia odnoszenie sukcesów (nie jest to reguła, ale są takie zawody, gdzie brak dyspozycyjności bywa problemem). Nie można też zapomnieć, że samotność oznacza brak kosztów emocjonalnych. Nie trzeba się obawiać odrzucenia, zdrady czy zranienia przez drugą osobę. Bycie w związku wymaga kompromisów, bycie singlem pozwala od tego odetchnąć.

Wady bycia samotnym

Brak partnera sprawia, że po pewnym czasie można zacząć odczuwać pustkę. Czasem jest to niebezpieczne, bo może wiązać się np. z nadmiernym imprezowaniem, flirtowaniem bez żadnych zahamowań czy narastającą frustracją. Co prawda znaczną ilość trosk i problemów można rozwiązań razem z przyjaciółmi, ale są też takie sprawy, które można udźwignąć tylko z drugą połową. Mowa tu choćby o sprawach formalnych, obowiązkach domowych, nawet dzieleniu rachunków i codziennych wydatków.

Nierzadko jest tak, że single są uznawani za nieudaczników lub osoby bardzo nieszczęśliwe. Ciągłe naleganie na znalezienie partnera czy partnerki, założenie oraz powiększanie rodziny po pewnym czasie staje się irytujące. W społeczeństwie panują też stereotypy starej panny i starego kawalera, których trudno jest się pozbyć. Nie wszyscy są w stanie zrozumieć, że jako singiel także można być bardzo szczęśliwym, a ciągłe tłumaczenie tego często nie ma sensu.

Tagi

Erotyka

Darmowa erotyka, spis najlepszych darmowych serwisów erotycznych w Polsce. Aktualności o seksie, filmy i zdjęcia dla dorosłych.

Related Articles

Back to top button
Close