Dlaczego warto uprawiać seks?

Minęło 51 lat od przełomowego roku 1968 i rewolucji obyczajowej, która na zawsze zmieniła podejście do seksualności człowieka oraz samego seksu, który przestał być tematem tabu wywołującym rumieńce na twarzy rozmówcy. Dziś seks jest wszechobecny a my coraz częściej i chętniej dywagujemy o nim. Seks stał się obiektem zainteresowań nie tylko mediów i popkultury, ale także nauki. Przeprowadzone w ostatnich latach badania pokazują, że seks to nie tylko chwile przyjemności i uczta dla zmysłów. To także ogrom korzyści dla naszego zdrowia. Zarówno fizycznego jak i psychicznego. Warto zatem dowiedzieć się jakie dobrodziejstwa może za sobą nieść regularne uprawianie miłości.

Dlaczego warto uprawiać seks?

Zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób

Częste współżycie wzmacnia nasz układ odpornościowy. Osoby aktywne seksualnie produkują większą ilość przeciwciał co pozwala im cieszyć się lepszym zdrowiem. Zdaniem profesora Shaha Ebrahima z Uniwerystetu w Bristolu u pacjentów, którzy często współżyją ryzyko wystąpienia zawału serca czy udaru mózgu jest o połowe niższe.

Wzmacnia więź między partnerami

Seks niewątpliwie zbliża dwoje ludzi nie tylko pod względem fizycznym, ale także emocjonalnym. Podczas uprawiania seksu organizm wytwarza endorfiny czyli tzw. hormony szczęścia, które redukują poziom stresu oraz znoszą bodźce bólowe. Dzięki temu kochankowie są zrelaksowani co pozwala im w pełni cieszyć się sobą. To pozwala partnerom budować wzajemne zaufanie a tym samym cementuje ich więź i przekłada się na relacje poza sypialnią co jest niezywkle istotne. Według statystyk nieudane pożycie bądź jego brak stanowią jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związku.

Łóżko zamiast siłowni?

Regularny seks może stanowić alternatywę dla osób, które chcą zadbać o formę bez opuszczania domowego zacisza. Tak jak każda aktywność fizyczna seks wpływa na poprawę kondycji oraz pomaga spalić zbędne kalorie. Uprawianie seksu porównywalne jest do średniej intensywności ćwiczeń aerobowych. Przy prowadzeniu bardzo intensywnej aktywności łóżkowej można spalić do nawet 150 kalorii! Aktywność seksualna wzmacnia mięśnie pośladków, ud, łydek, ramion oraz brzucha.

Zapewnia młodszy wygląd!

Badania Uniwerystetu Kaliforniejskiego, które przeprowadzono na grupie 129 kobiet wykazały, że panie uprawiające seks przynajmniej raz w tygodniu posiadały dłuższe telomery nazywane też markerami wieku biologicznego. Telomery kurczą się wraz z wiekiem. Regularny seks spowalnia ten proces. Podczas stosunku podnosi się także poziom testosteronu oraz estrogenu, które zdaniem naukowców m.in. z Uniwersytetu Wilkes’a w Pensylwanii mogą zapewnić młodszy i zdrowszy wygląd skóry oraz włosów. 

Tagi

Erotyka

Darmowa erotyka, spis najlepszych darmowych serwisów erotycznych w Polsce. Aktualności o seksie, filmy i zdjęcia dla dorosłych.

Related Articles

Back to top button
Close