Seks a psychika – czy to jakoś wpływa na nasz umysł?

Uprawianie seksu jest ściśle powiązane z naszą psychiką, w końcu jakby tak nie patrzeć, zostaliśmy do jego uprawiania stworzeni. Jednakże wiele osób nie rozumie samego powiązania, dlaczego tak jest, dlatego też dziś przedstawiamy wam artykuł o tym, jaki wpływ seks ma na naszą psychikę!

Seks a psychika – czy to jakoś wpływa na nasz umysł?

Czy od seksu można się uzależnić?

Uprawianie seksu powoduje wytworzenie się w naszym organizmie endorfin, czyli tzw. hormonu szczęścia. Endorfiny poprawiają również poczucie naszej wartości i ogólne zdanie o nas samych. Uprawianie seksu to również doskonały sposób na odstresowanie się i wyładowanie negatywnych emocji. Seks zapobiega również powstawaniu stanów depresyjnych czy zaburzeń emocjonalnych. Oprócz tych powyższych zalet, dzięki częstemu uprawianiu seksu możemy sprawić, iż nasza tkanka tłuszczowa się zmniejszy, czyli po prostu schudniemy. A ile musimy się ,,seksić” aby otrzymać dawkę endorfin? Tak naprawdę nawet szybki numerek wystarczy, aby poczuć się lepiej i się nieco odprężyć. Warto zatem rozpocząć dzień od porannego seksu z naszym partnerem.

Oddziaływanie seksu na naszą psychikę

Regularna aktywność seksualna wpływa na naszą psychikę w pozytywny sposób. Oprócz bezpośredniego polepszenia naszego samopoczucia seks pozwala na lepsze zrozumienie partnera (o ile się o to postaramy oczywiście) na dodatek jeśli będziemy regularnie to robić, to oprócz redukcji stresu, prawdopodobnie będziemy w stanie zatrzymać naszego partnera przy sobie na zdecydowanie dłużej. Pozytywny wpływ seksu na psychikę człowieka jest potwierdzony naukowo. Liczne badania mówią jednoznacznie o pozytywach seksu na organizm człowieka. Dlatego też, regularne uprawianie seksu powinno być codziennością każdego człowieka – szczególnie w okresie kiedy dzień jest bardzo krótki – a dni zimne oraz nieprzyjemne, ponieważ wtedy najczęściej człowiekowi brakuje czułości, oraz poczucia bycia ,,chcianym”.

Każdy chce satysfakcji z uprawiania seksu

Naturalnie każdy pragnie przyjemnego seksu z osobą, którą kochamy, a gdy już wydaje się nam, że to dostaliśmy, chcemy więcej. Nasz związek może spełniać nasze marzenia i wizje szczęśliwego życia, jednakże z czasem może zdarzyć się tak, że po jakimś czasie przestanie nam to wystarczać, wtedy też możemy wpaść w pułapkę oglądania porno w jakości hd, a wtedy bardzo ciężko będzie nam wrócić do ekscytacji naszym stałym partnerem. Dlatego też należy uważać, co robimy, zawsze rozmawiać szczerze z partnerem na takie tematy, oraz starać się rozwiązywać problemy razem. W końcu związek nie opiera się tylko i wyłącznie na seksie.

Źródło : https://kurwy.net.pl/

Tagi

Erotyka

Darmowa erotyka, spis najlepszych darmowych serwisów erotycznych w Polsce. Aktualności o seksie, filmy i zdjęcia dla dorosłych.

Related Articles

Back to top button
Close